Skip to main content

Medzinárodné letecké dni SIAF 2017

Medzinárodné letecké dni SIAF 2017, ktoré sa konali 26. – 27. augusta na leteckej základni Sliač, znamenali pre lietadlá Viper SD4 & Skyper GT9 veľmi precíznu a kvalitnú prezentáciu v statických i letových ukážkach. Viper SD4 „Air Force Trainer“ s excelentnou výbavou pre kvalitný výcvik, nielen vojenských Air Force pilotov, a Skyper GT9 v kategórii UL si so záujmom prezrel tohtoročný rekordný počet návštevníkov (cca 150 000 ľudí).

Po obidva letové dni sa Viper SD4 – OM-BAG (EASA certifikovaný letecký cvičný špeciál)  prezentoval v letových ukážkach. Excelentným spôsobom letové ukážky predviedol pán pilot Dušan Šamko, ktorý dokumentoval skvelé letové vlastnosti, dynamiku i ladnosť pohybov, ukázal však aj odvážnejšie prvky, nie úplne typické pre malé športové lietadlá. Viper i pilot sa držali veľmi statočne a ukážka bola odvážna a divákmi ocenená.

Ďakujeme všetkým návštevníkom, ako i organizátorom MLD SIAF 2017 za návštevu, spoluprácu a možnosť byť priamym účastníkom najväčšej leteckej show v Slovenskej republike. Tešíme sa na ďalší ročník

Video z letovej ukážky Viper SD4 na SIAF 2017

Fotogaléria Viper SD4 a Skyper GT9:

Fotogaléria Skyper GT9:

Fotogaléria Viper SD4: