Skip to main content

Viper SD4

Celokovové dvojmiestne lietadlo v kategóriách UL/LSA a CS-LSA, skvelý prostriedok na cestovanie, letecký výcvik, športové a zábavné lietanie. Dokonalý súlad vynikajúcich letových vlastností, excelentnej výbavy a moderného dizajnu.

VIPER SD4

UL/LSA

Lietadlo ideálne na cestovanie, letecký výcvik v národných prostrediach, športové i rekreačné lietanie. Vďaka pevnej a odolnej konštrukcii je mimoriadne vhodné na vlekanie bezmotorových lietadiel.
VIPER SD4

AFT – AIR FORCE TRAINER

Aplikované návrhy odborníkov na výbavu, kokpit i samotnú filozofiu lietadla, aby umožňovalo maximálne uplatnenie princípov a potrieb leteckého špeciálu na vojenské účely, s dôrazom na komplexný výcvik pilotov vzdušných síl.
VIPER SD4

RTC

Atraktívny exteriér, moderný a ergonomický interiér s priestrannou kabínou, doplnený špičkovou výbavou. Certifikované lietadlo s certifikovanými prístrojmi. Ideálne na cestovanie či výcvik, ako sa stať profipilotom.
VIPER SD4

NIGHT – VFR

Vďaka certifikátu na nočné lietanie a modernej výbave si posádka užíva krásy lietania v noci. No nielen to. Môže si časové hranice letu predĺžiť a predísť tak striktnému dodržaniu časového limitu pre pristátie či blížiaceho sa súmraku.
VIPER SD4

ATTACK

Prvotriedny dizajn, excelentná avionická výbava, najmodernejšia karbónová kabína s panoramatickým výhľadom, komfortné kožené sedadlá, priekopnícke rozhodnutia, originálne riešenia. Tak chutí jedinečnosť.

Modely a Výbava

Výber je len na vás

Nasledujúci stručný prehľad oboznamuje, čo charakterizuje jednotlivé modely Viper SD4 z hľadiska výbavy a konfigurácie. S výberom lietadla, ktorý bude pre vaše potreby a želania najideálnejší, vám radi pomôžeme a poradíme

MOTOR


Rotax 912 ULS 100 hp

Rotax 912 S2 100 hp

Rotax 912 ULS 80 hp

Vrtuľa


Neuform CR3 – 65

DUC Flash-R

DM 3 prop

Avionické vybavenie


Analóg (necertifikované)

Analóg
(certifikované)

Digitálna výbava Dynon

Digitálna výbava Garmin

Autopilot

ELT núdzový vysielač

Ďalšia výbava


Záchranný systém

Brzdy: nožné

Brzdy: na kniploch riadenia

Fotookienko

Staviteľné pedále

Motor

Rotax 912 ULS

Najpredávanejší 4-taktný letecký motor typu boxer produkuje 100 koní zo 4 protibežných piestov vyživovaných 2 karburátormi pri 2000 hodinovom životnom cykle. Táto motirizácia je aktuálne najzaujímavejšou kombináciou nízkej hmotnosti a požadovaného výkonu. Z bezpečnostných dôvodov je motor vybavený dvojtým zapaľovaním a núteným mazaním so separátnym olejovým zásobníkom a odpeňovačom.

100 hp

výkon

240 km/h

rýchlosť

16.4 L/h

spotreba
 

Efektívnosť

Ekonomika s nadhľadom

Z Bratislavy do Košíc je to vzdušnou čiarou 1h 23min za 28,4 €, kým luxusným vozidlom v cene lietadla sú to 4h 16min za 51 €, a to len za predpokladu plynulej premávky. Ani vlakom to nebude lepšie. Na nebi nie sú semafory, zápchy, obchádzky ani cestári. Ak si chcete odpočinúť zapnete autopilota a necháte sa zniesť až k prahu dráhy.


4 h   16 m
406 km

51€

1 h   23 m

304 km

28,40€

4 h   47 m

445 km

28,50€